MTB: Tanja Žakelj svetovna prvakinja

18.06.2008 ob 20:31

Tanja Žakelj 19-letna Tanja Žakelj je danes na svetovnem prvenstvu v gorskem kolesarstvu v Val di Sole v Italiji že drugič postala svetovna prvakinja v olimpijskem krosu. Tokrat med mlajšimi članicami (video prihoda v cilj, fotke z dirke).

Mladinska svetovna prvakinja izpred dveh let je po poročanju Mtb.si v drugi sezoni med mlajšimi članicami in po srebrni kolajni na evropskem prvenstvu bila močno hitrejša od Švicarke Natalie Schneiter, saj je bila v cilju pred njo za 2 minuti in 59 sekund. Tretja je bila Poljakinja Aleksandra Dawidovicz. Druga slovenska reprezentantka Ana Zupan je osvojila 25. mesto.

Tanja Žakelj Tanja je po slabšem štartu kmalu dohitela Schneiterjevo, s katero sta šli skupaj v drugi krog, v katerem je Tanja pobegnila in razliko povečevala oz. držala do konca dirke.

Tanja Žakelj

Tanja je pred dvema letoma kot mladinka osvojila vse naslove v krosu, kar se jih je dalo. Na Novi Zelandiji je postala svetovna prvakinja,v Italiji je osvojila naslov evropske mladinske prvakinje in doma naslov državne prvakinje. Gre za eno najbolj talentiranih kolesark na svetu, ki poleg s svojim izjemnim talentom preseneča s svojo umirjenostjo, trezno glavo tudi na najpomembnejših dirkah in izjemnimi dosežki v šolskih klopeh.

Kljub naslovu svetovne prvakinje na olimpijske igre ne potuje, saj je tam na štartu ženske dirke v olimpijskem krosu mesto za samo eno Slovenko. Slednje si je s sedmim mestom na zadnji dirki za svetovni pokal priborila Blaža Klemenčič.

Tanja je članica gorsko kolesarskega kluba MBK Hidria.