18.09.2007 ob 02:54

Po ženski in moški kros dirki so se v soboto zvečer pomerili še v 4krosu. Štirje tekmovalci se na umetno narejeni progi v poženejo v dolino. Na poti jih čaka veliko skokov, vožnja po zidu, hitrih ovinkov in predvsem veliko prerivanja, zaradi katerega je veliko padcev.

Tadej Pišek je zabeležil nekaj utrinkov, par pa sem jih dodal tudi sam.

Tovrstna dirka močno spominja na BMX dirke. Organizator se je v finalu svetovnega pokala v Mariboru potrudil, da bi bila proga bolj podobna spustaški, z velikimi skoki in strma, da bi čim več tekmovalcev uporabilo polnovzmetena gorska kolesa.

Največ gledalcev je bilo v cilju, kjer so spremljali skok v cilj in poslušali komentarje. Žal se slednji proti vrhu niso slišali, kar bi bilo za dirko maja prihodnje dobro popraviti.

4kros je zaradi dvoboja, natrpanih skok, razno raznih objektov in pogostih padcev izredno atraktiven za slehernika.

Eden najatraktivnejših padcev, ki ga je ujel objektiv Tadeja Piška.

Tekmovalci se s štarta poženejo, kot da bi bil šprint, ne pa spust, ki traja med 50 in 60 sekundami.

V moškem 4krosu je zmagal Francoz Romain Saladini pred Čehom Michalom Prokopom in prvim favoritom Brianom Lopesom.